Anne Roolaht TULE METSA. MINE METSA. OLE METSAS. METSAS. A-galerii Seifis

Sellel reedel, 24. juulil kell 17:00 avab Anne Roolaht A-galerii Seifis näituse TULE METSA. MINE METSA. OLE METSAS. METSAS., millega kunstnik kutsub pöörama tähelepanu inimese kaaslasliikidele. Näitus jääb avatuks kuni 15. augustini.

Anne Roolaht: Mets ja metsaelanikud on osa meist, nad on meie lähedased - ilma nendeta me ei saa. Me peame oma lähedasi hoidma.

Viimastel aastatel olen oma ehted pühendanud ohus olevate liikide kaitseks. Hundid, merikotkad, karud, hirved, lendoravad ja muud loomad on minu ehetes esindatud, sest soovin pöörata neile tähelepanu, neid omal moel kaitsta.
Näitusel eksponeerin hõbedast ja vääriskividega ehteid, mis on loodud käesoleval aastal.
Lisaks uutele töödele on välja pandud minu diplomitöö, mida juhendas Heinz Valk: pronksist valatud lauake. Samast ajast, kuid juba peale Kunstiakadeemia lõpetamist, on pärit uushõbedast söövitatud rinnaehted.

Käesolevat näitust olen teinud suure rõõmuga. Muidugi on selles loomeprotsessis tulnud ette kannatusi ja tuliseid vaidlusi iseendaga, kuid kõik kokku on olnud üks põnev jalutuskäik.


- x -

Anne Roolaht (1959) õppis Eesti Kunstiakadeemia metallehistöö kateedris aastail 1984-1989. Anne ütleb, et ta teeb ehteid alati rõõmuga ning seda on tunda. Armastusega ehete tegemise kõrval õpetab ta ka Viimsi Kunstikoolis ning leiab, et seegi töö on suurepärane.
Anne Roolaht on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Islandil, Inglismaal ja Iirimaal
alates 1988. aastast. Tema ehteid kantakse igal pool terves maailmas.

- x -