Ede Kurreli preemia Ilona TreimanileEesti Metallikunstnike Liidu aastalõpu koosolekul 12. detsembril Eesti Teaduste Akadeemia saalis anti välja tänavune Ede Kurreli preemia. Eesti rahvusliku juveelikunsti ühe rajaja Ede Kurreli nimelist preemiat antakse välja alates 1998. aastast ning see on eesti metallikunsti vanim ja väärikaim auhind. Preemiat antakse kas eelmise aasta näitusetegevuse eest nii kodu- kui välismaal või elutööpreemiana.

EMKL juhatus otsustas sel aastal määrata preemia möödunud aasta näitusetegevuse eest ning valis nominentideks Krista Lehari ja Ilona Treimani. Liidu liikmete salajase hääletuse tulemusena valiti laureaadiks Ilona Treiman, kes sai peale rahalise preemia enda kätte aastaks hoiule ka Ede Kurreli valmistatud vaskvormi.

Üle veerand sajandi Soomes töötanud ehtekunstnik Ilona Treiman pälvis preemia oma isiknäituste "Jää" eest Hyvinkää "Promenadi"-galeriis ja Tallinnas A-galeriis ning osalemiste eest Hyvinkää Kunstnike Liidu näitusel "Minu usk" ja EMKL aastanäitusel TLÜ Akadeemilise Raamatukogu galeriis.

Fotodel ehted sarjast "Jää"